Produtsent, mentor, stsenarist

Töösolevad projektid

• Lühifilm „S77“ (pre-production, stsenarist, režissöör, produtsent)
A. Jakobsoni muinasjutu ¨Surm teeb sepatööd¨ ainetel
• Animafilm „Pilli-Tiidu“ (pre-production, stsenarist, produtsent)
Fr. R. Kreutzwaldi muinasjutu ¨Pilli-Tiidu¨ ainetel

Kogemused

• Telesaade “TECHnolik” (2016–2021, Kanal ETV+, stsenarist ja produtsent).

• Dokumentaalfilm „Hääled küngaste taga” (2020, produtsent, rež. N.Girich, 64:30 min, Eesti);

• Lühifilm „Ohver“ (2020, stsenarist, režissöör, produtsent, 13:20 min, Eesti)
Festivalid: PÖFF 2020, Shorts Rahvuslik Võistlusprogramm-2

• Raamat „Produtsendi esimene raamat“ (2020, kirjastus Litres)
Konkurss mitteilukirjandus “See on fakt“ (2020), peaauhind kategoorias “Oskused ja
teadmised”

• Projekt „Kultuurilised koodid-3. Tallinn ja meri“ (2020, produtsent, 3 animafilmi)
Russalka

• Projekt „Kultuurilised koodid-2. Elustatud maalid“ (2019, produtsent, 3 animafilmi)
Tolmuimeja

• Lühifilm „Armastasin“ (2019, stsenarist, režissöör, produtsent, 15:30 min, Eesti)

• Animafilm „Seitse kingitust“: projekt „Kultuurilised koodid“ (2018, produtsent ja stsenarist,
6.11 min, Eesti, Fond „Kodurahuprogramm“)

• Animafilm „The Choice“ (2018, produtsent, režissöör A.Shadrina, 4.03 min, Eesti).

• Dokumentaalprojekt „Venelased on juba sellised“ (2012, produtsent, lavastaja J.Aug)

• Filmifirma “In Motion” (2008–2010, Moskva, direktori asetäitja, produtsent Jelena Jatsura)
„Lõbumaja tuled“, turundusjuht («Огни притона», 2011, režissöör Aleksandr Gordon;
osades: О. Fandera, А. Rogovtseva, J. Tšõganov jt.) Esietendus 11 juuni 2011., festival Kinotavr.
„Kadentsid“, arendusdirektor («Каденции», 2010, režissöör I. Saveljev; osades I. Dapkunaite,
P. Kutepova, M. Mironova, A. Serebrjakov jt.)

• Drugoi Teatr (Другой театр 2001–2007, Tallinn, asutaja, produtsent ja kaaslavastaja). Tegi 12
esietendust ja mängis üle 160 etenduse.

• Vene Draamateater (1985–2001, Tallinn, inspitsient, turundusjuht)


Õppinud

• „Kuidas rääkida tugevat lugu?” kursus (2020, režissöör M.Shishkin, Moskva)
• „Psühholoogia kinos“ kursus (2020, psühholoog T. Salahhijeva-Talal, Moskva)
• „Story DNA“ kursus (2018–2019, stsenarist Lilia Kim, WGA West)
• Stsenaariumide kirjutamine (2018, 2019, Moskva filmikool „Bullfinches“)
• Filmirežissööri kursus ja „Kinoalase valguse teooria“ (2017, A. Mitta filmikool, Moskva)
• „Teeme filmi: episood pluss episood“ kursus (2017, režissöör N. Lebedev, Moskva)
• „Stsenaariumi viimistlemine“ kursus (2016, A. Moltšanovi stsenaariumikoda, Moskva)
• Art Management (2001, Interstudio, Peterburi);
• Lõpetas Briti Avatud Ülikooli (2001, The Open University, MBA).


Muu tegevus

Autorikursus „Produtseerimine“ (alates 2014);
Autorikursus “Noored produtsendid” (alates 2018);
Autorikoolitus „Kultuuriürituste turundus“ (MISA fondile, 2019);
Autorikursus “Strateegiast arenduseni” (MISA fondile, 2016);
ETV+ telekanali esimese multimeediamaratoni juhendaja (2015, Tallinn);
ETV+ telekanali autorikursus “Produtseerimine” (2015, Eesti);